»Glej, krave!!!!«, so vzklikali otroci, ko smo se bližali čredi krav na pašniku.

Gospodar kmetije v Palčju, Timotej Kovač, je učencem prijazno in zelo informativno pokazal in pojasnil kaj pomeni ekološko kmetovanje. Tako smo opazovali krave in bika z »uhanom« v nosu, ki so celo leto prosto na pašniku. Videli smo kako gospodar skrbi za dobro počutje živine in ga povprašali kako poskrbi zanjo v slabem vremenu. Kasneje smo si ogledali še ovce, kokoši in piščance, ki so bili sprejeti z največjim navdušenjem. Dopoldan na kmetiji je zaokrožil obisk hišnega muca in kužka s katerima so se otroci poigrali pred odhodom domov.

Drugošolci iz OŠ Antona Žnideršiča z gospodarjem Timotejem Kovačem

Obisk osnovnošolcev na kmetiji je omogočila LU Ilirska Bistrica. Potekal je v sklopu projekta Izobraževanje o sonaravni živinoreji in okolju, ki ga financira Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja. Cilj projekta je povečati kompetence in znanja kmetovalcev na področju sonaravne živinoreje in jo predstaviti širši javnosti ter poudariti vpliv takšne živinoreje na okolje.